czwartek, 1 sierpnia 2013

Bartosz Krzysiek

Bartosz Krzysiek (ur. 19 lutego 1990 w Warszawie) – polski siatkarz, atakujący, wychowanek MKS-u MDK Warszawa. Obecnie występuje w drużynie AZS Olsztyn.
Jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. W sezonie 2008 / 2009 po zakończeniu rozgrywek juniorskich został wypożyczony na drugą rundę fazy zasadniczej i fazę play-off do Ósemki Siedlce. Jednocześnie nadal trenował z drużyną MKS-u MDK Warszawa, a doSiedlec wyjeżdżał jedynie na jeden lub dwa treningi i na mecze.
15 czerwca 2009 roku został wypożyczony na jeden sezon z MKS-u MDK Warszawa do Ślepska Suwałki. Ostatecznie w drużynie z Suwałk spędził dwa sezony.
W maju 2011 roku brał udział w treningu przeznaczonym dla młodych zawodników i zorganizowanym przez nowego trenera AZS-u Olsztyn Tomaso Totolo. Zrobił wtedy duże wrażenie zarówno na włoskim trenerze, jak i na działaczach olsztyńskiego klubu. 14 lipca 2011 roku podpisał z Akademikami trzyletnią umowę.
W 2008 roku wystąpił w mistrzostwach Europy juniorów w czeskim Brnie. Reprezentacja Polski zajęła na tych rozgrywkach 9. miejsce.
W 2012 roku został powołany do szerokiej kadry Polski na Ligę Światową.
2 komentarze: